טיול יקבים מומלץ בצפון

כדי לקבל אזור איכותי לגידול יין, יש צורך בשילוב של שלושה תנאים - אדמה, גובה ואקלים. רמת הגולן - הודות לגובהה הרב, אדמת הבזלת שלה ותנאי מזג האוויר הייחודיים לה - משמשת אזור אידיאלי לגידול זנים קלאסיים ואיכותיים של ענבי יין.

רמת הגולן היא רמה בזלתית שכוסתה בהתפרצויות געשיות לפני 1 עד 2 מיליון שנים. למבנה הקרקע יש בנוסף גם מאפיינים שונים לאורך הרמה, באזורים השונים. השינויים נובעים בעיקר מגיל הקרקע, מקורה והתפתחותה.

הקרקעות למורדות התילים, למשל, התפתחו על תשתית של טוף, והן קרקעות מנוקזות היטב בעומק בינוני, אך עם זאת לא אבניות. לעומתן, במרכז הגולן (בעיקר), אנו מוצאים קרקעות רדודות ואבניות מאוד, המכילות אבני בזלת בגדלים שונים. בדרום הגולן הקרקעות מבוגרות יותר, עמוקות מאוד ופחות אבניות.

טיפים למיטיבי יין
1. עושים מסלול יין עם נחל או בריכה טבעית? צננו את היין במים. שעה אחת תספיק.
2. טיול עם יין הוא טיול צוחק יותר, נעים יותר וכולם הופכים להיות החברים הכי טובים.
3. מתלבטים איזה יין לבחור במסעדה? מבעבע טוב הולך מעולה עם כל מנה (חוץ מג'חנון).
4. אין כמו טיול יין וחברים, ועדיף שתמיד יהיה נהג תורן.

 

מתחשק לכם פינוק אחרי הטיול? מוזמנים ליהנות בספא כנען וילאג' >>>


טיול יקבים - טעימות יין בצפון


יקב הר אודם
יקב הר אודם נוסד בשנת 2003 על ידי עידית ומיכאל אלפסי. היקב הוקם מתוך אהבה ליין ורצון לעשייה עם דור ההמשך בגולן. היקב ממוקם בלב יער אלונים עבות, למרגלות הר אודם.

אדם אלפסי הוא יינן היקב מיום הקמתו. שאיפת המקום למצוינות ניכרת ביצירת היין, הנתמכת בחלקות כרם מהמשובחות בצפון הגולן, ברום של 1,180 מטר, על אדמה בזלתית במורדות תל החרמונית ובתנאי אקלים אידיאליים להפקת יינות איכות.

מרכז המבקרים הוא חלק חשוב מעקרונות היקב, להנחלת תרבות היין למבקרים בגולן. המקום מרשים, מסביר פנים ומוקדש למשימה זו.

מושב אודם, טלפון: 04-6871122


יקב פלטר
יקב פלטר (Pelter) הוקם בשנת 2001 על ידי ניר וטל פלטר. טל, שחזר מאוסטרליה לאחר לימודי ייננות וגידול גפנים, נכבש בקסמיה של התפיסה האוסטרלית לעולם היין - ייצור יינות איכותיים במחיר נגיש, יחד עם סדרת דגל ייחודית.

לייצור יין באחת הנקודות הגבוהות בישראל יש יתרונות רבים: אדמת טוף געשית, חורף ארוך וקר, קיץ קריר ויבש, משרע טמפרטורות גדול בין לילה ויום וכן קרינה חזקה. תנאים אלה מהווים סביבה אידיאלית, ומעניקים מגוון של טעמים ואיכות פרי גבוהה.

במרכז המבקרים ניתן לטעום ממגוון היינות והתזקיקים, לצד גבינות עיזים ושמן זית בעבודת יד, מתוצרת עצמית. יקב מטר הוקם ב-2012, צמוד ליקב פלטר. היקב מייצר יין מאותם כרמים עם הידע הרב של טל פלטר, אבל בזווית אחרת.

קיבוץ עין זיוון, טלפון: 054-2486663


יקב אסף
יקב אסף ממוקם בקדם כפר יין - פרויקט תיירות חקלאית הכולל את מבנה היקב, חדר חביות היין, חצר היקב, קפה עדיקה ובקתות האירוח.

משפחת קדם מייצרת יינות איכותיים מאז 1998. חלקות הגפנים הגדלות על אדמת הבזלת הפורייה של רמת הגולן הן בבעלות המשפחה, ומטופלות על ידי אסף ואורן קדם.

ביקב אסף מייצרים כ- 55,000 בקבוקים בשנה, מחלקות הכרמים של המשפחה בלבד. כפר היין ממוקם במבנה היסטורי יפהפה, אותו שיפצה המשפחה תוך שמירה על אופיו והמראה האותנטי שלו.

במרכז המבקרים יש חדר טעימות יין, חנות וחדר פרטי לקבוצות, בית קפה ומרפסת יפה המשקיפה אל הנוף הפתוח של רמת הגולן.

מושב קדמת צבי, טלפון: 054-3915552
 
טיול יין ברמת הגולן

יקב שאטו גולן
שאטו גולן, הממוקם בדרום רמת הגולן, החל את דרכו בקיץ 1999. הכרמים, הנמצאים בבעלות מלאה של היקב, נטועים בקרבתו, מעל מפגש נחלי הירמוך והרוקד.

עשיית היין בשאטו גולן משלבת מסורות אירופיות לצד ידע וטכנולוגיה מודרניים, מתוך שאיפה לייצר יין שיהיה ייחודי לאזור וליקב. המקום פתוח למבקרים שבעה ימים בשבוע, בתיאום מראש. כל המעוניין לבקר ולטעום מן היין יזכה לאירוח ולקבלת פנים אישית וחמה.

מושב אליעד, טלפון: 04-6600026


יקב רמת הגולן
ארץ היין שלנו היא רמת הגולן, בה פזורים כרמים מעוררי השראה טובלים בנופים עוצרי נשימה. מרכז המבקרים של היקב הוקם מתוך רצון להציג את עשיית היין בכרם וביקב, ולשתף את המבקרים בחוויית האדם, האדמה והיצירה.

אנחנו מזמינים אתכם לבוא ולבקר אותנו, לטעום מארץ היין וליהנות ממגוון מרתק של יינות היקב, ביניהם גם אוסף היינות הנדירים. ניתן גם לקבל הדרכה מקצועית במגוון רחב של שפות, תוך ליווי מקרוב של תהליך ייצור היין לצד טעימות ממבחר יינות שיאפשר לכם לחוות את רמת הגולן.

אזור תעשייה קצרין, טלפון: 04-6968435


יקב בזלת הגולן
יקב בזלת הגולן הוא התפתחות בלתי צפויה של סיפור אהבה בין איש-אדמה מסור, לבין מלאכת כפיו. היקב שוכן בסמוך לחורשה ולמקור נביעת מים, ומשקיף על הכנרת. סוד קסמו של המקום טמון באדמת הבזלת העשירה, בתנאי האקלים המיוחדים לאזור ובתהליכי ייצור טבעיים וקפדניים.

ייצור היין נעשה מתוך אהבה וחדוות היצירה, תוך הקפדה ללא פשרות על איכות. זו הסיבה להכרה העולמית והזכייה בפרסים ובמדליות מכל רחבי תבל.

בואו לחוות חוויה ייחודית במרכז המבקרים, כולל הדרכה מקצועית, חמה ואישית.

מושב קדמת צבי, טלפון: 04-6965010


בא לכם מלון בוטיק בצפון עם סוויטות מרווחות לזוגות אוהבים?